• 0543 633 80 00
  • info@ankaraorganizasyon.org
Ankara Batman Karakteri

Ankara Batman Karakteri

Bir Kahraman Doğuyor

Nihayet 1939 yılının Mayıs ayında piyasaya çıkan “Detective Comics ''27”nin sayfalarında okuyucuyla kavuşur. Batman. Bu ilk maceranın ismi “The Case of the Chemical Syndicate”dir. Dönemin ruhunu gayet iyi yakalayıp daha geniş kitlelere hitap etme potansiyeli olan Batman, yayınevinin ikinci büyük başarısı olur.

batman-kostum-kiralama-ankara

Ancak bu ilk senesinde Batman, hem görsel hem de kişilik olarak oturmamış, tanıdığımız Batman olmamıştır. Dick Sprang ve Jerry Robinson gibi sanatçıların bantlarda hayat verdiği, bir yandan da Bob Kane ve Bill Finger tarafından Detective Comics sayfalarında geliştirilen Batman’in evrilmesi bir yıl kadar sürer. Kane, önce “Detective Comics ''29”da Batman’in meşhur, alet kemerini yaratır. Bu sayede bir yan etki olarak sarı renk de katılır kahramanımızın kostümüne.

1939 senesinin eylül ayında okuyucu ile buluşan “Detective Comics ''31” sayfalarında ise kahramanımız kendi icat ettiği, bumerang tarzı bir silah olan Batarang’ı kullanmaya  başlar. Zaman içerisinde bu silah Batman’in alamet-i farikası olur. Aynı sayıda Batplane ile de tanışırız. Böylece Batman’in bir yerden bir yere gitmek için kendi tasarladığı süper araçlar kullandığını öğrenir okuyucu. Bruce Wayne, çok zengin olduğu için bu araçları üretmesi veya satın alması makul karşılanır.

ankara batman kostüm batman ankara kostüm kiralama batman kostüm kiralama kostüm batman çankaya batman kostüm