• 0543 633 80 00
  • info@ankaraorganizasyon.org
Ankara Sihirbaz Gosterisi

Ankara Sihirbaz Gosterisi

Sihirbaz Gosterisi
Kırılan Kürdan Numarası
Masanın üzerine bir mendil serilir ve ortasına bir kürdan konur. Mendil, kürdan içeride kalacak şekilde katlanır. İzleyiciden kürdanı kırması istenir. Kürdanın çıtırtısı duyulduktan sonra sihirbaz bir iki sihirli el hareketi yapar ve bir kaç sihirli söz söyler. Mendil açıldığında kürdanın sapasağlam olduğu görülür.
sihirbaz-gosterısı-kostum-kiralama
Gereçler: Kenarları yarım santim kadar katlanmış ve dikilmiş bir mendil ve 2 adet kürdan. Hazırlık: Hazırlık aşamasında kürdanlardan biri mendilin kenarındaki dikilmiş kısıma batırılarak saklanır. Hangi kenarda saklandığını unutmamanız önerilir. Kırılacak olan kürdan işte bu mendil kenarına saklanmış olan kürdandır. Bundan sonra oyun sunulmaya hazırdır. 
Yöntem: Mendilin her iki yüzünü izleyicilere gösterin. Burada önemli olan saklanan kürdanın hangi tarafta olduğunu kesinlikle unutmamanızdır. Sonrasında diğer kürdanı mendilin ortasına yerleştirin. Daha sonra dört kenarın kürdanın üzerinden aşırılıp karşı köşeye gelecek şekilde mendili katlayın. Gizli kürdanın olduğu kenardan kavrayıp mendili izleyiciye uzatın ve kürdanı kırmasını isteyin. Katlanmış mendili açmadan başka izleyicilerin kırık kürdanı kontrol etmesine izin verebilirsiniz. Sihirli hareketlerden sonra mendili açtığınızda ortaya çıkacak olan izleyicinin elini bile sürmediği sağlam kürdan olacaktır. 


sihirbaz ankara sihirbaz gosterisi sihirbaz animasyonu ankara sihirbaz sihirbaz kostum kostum kiralama ankara sihirbaz