• 0543 633 80 00
  • info@ankaraorganizasyon.org
Etimesgut Nisan Masası Süsleme Hizmeti

Etimesgut Nisan Masası Süsleme Hizmeti

Nişan Masası Süslemesi
Nişan organizasyonu yapacaksan, ilk karar vermen gereken şey, bu organizasyonu evde mi yoksa dışarıda mı yapacağın olmalı. Seçtiğin mekâna göre nişan masası konsepti belirleyerek, masa dekorasyonuna başlayabilirsin.
Nişan törenin için konsept bir renk seçip, süslemeleri bu belirlediğin renge göre yapabilirsin. Mesela nişan elbisen ile masa dekorasyonunda kullandığın renkler birbiri ile aynı olabilir. Somon, pudra, lila ve gold renkler son zamanlarda masa süslemelerinde sıkça karşılaştığımız renkler arasında.
 
 
 
Belirlediğin konsept çerçevesinde, mekanın dekorasyonuna uygun nişan masası hazırlama konusunda sana destek olacaktır. Söz ya da nişan masa süslemesinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kullanılan süslemelerin, çiftin nişan kıyafeti, mekân ve dekorasyon ile bütünlük sağlamasıdır.
Mekâna Göre Nişan Masası Nasıl Süslenir?
Nişan organizasyonunu yaptığın mekân ne tarz nişan masa süslemeleri kullanacağının ipuçlarını verir. Evde yapacağın masa dekorasyonu ile düğün salonunda yapılacak dekorasyon aynı olmayacaktır.
Nişanını evde yapacaksan, masa süslemesinde minimal aksesuarlar tercih edebilirsin. Mesela masa üzerine renkli boncuklar serpiştirebilir, taze mevsim çiçeklerine yer verebilirsin. Eğer metalik renklerde bir konsept düşündüysen altın ve bronz renkte farklı boyutlarda vazolar kullanarak, masa dekorasyonuna hareketlilik katabilirsin.
 
Eğer büyük bir mekânda nişan organizasyonu düzenleyeceksen, dekorasyonda dev şamdanlar, vazolar, büyük dekoratif fanuslar kullanabilirsin. Ayrıca masa dekorasyonunu, masanın dışına da taşırmanı öneriyorum. Nasıl mı? Örneğin, masa etrafına irili ufaklı mumluklar yerleştirebilirsin. Ya da vintage konseptli bir nişan için eski tip valizleri üst üste dizip, içlerini çiçeklerle doldurarak, hoş bir ambiyans yaratabilirsin.
 
Nişan mekânı olarak bir kır bahçesi tercih edeceksen, doğanın renklerinden yararlanabilirsin. Minimal saksılar içerisine yerleştirilmiş rengârenk çiçekler ve dallarla süslenmiş masalar doğal ve şık bir dekorasyon elde etmeni sağlar.
Nişan masası süslemesi konusunda alternatif fikirlere açıksan sana, masa arkası makromeler, rengârenk çiçekler, tüylerle süslü bohem tarzda dekore edilmiş bir nişan masası önerebilirim. Nişan törenini bir bağ ya da çiftlik evinde gerçekleştireceksen, sen de masanda bu tarz bir dekorasyon tercih edebilirsin.
Nişan Masası Aksesuarları Nelerdir?
Şık bir nişan organizasyonu detaylarda gizlidir. Seçtiğin masa örtüsünden nişan tepsine, ikramlıklarından şamdanlara kadar tüm nişan masası aksesuarları senin tarzını yansıtmalı. Dolayısıyla her bir aksesuarı özenle seçmeni ve bu aksesuarların birbirleri ile de uyum içerisinde olmalarına dikkat etmeni tavsiye ediyorum.
Nişan için masa örtüsü seçimini, konsept rengine göre yapman önemli. Masa örtüsü deyip geçme! Çünkü nişan masanı gösterecek olan masa örtüsü ile diğer süslemelerinin birbiri ile ahenk içerisinde olması gerekir. Masa örtüsü olarak dantel, şifon, organze, saten gibi kumaşlar seçebileceğin gibi, parlak renklerde pul işlemeli ya da simli kumaşlar da tercih ederek ortama ışıltı katabilirsin.
 
Dilersen süslü, ışıltılı örtüler yerine daha doğal tercihlerde de bulunabilirsin. Runnerlar, püsküllü el örgüsü örtüler tercih edebileceğin diğer nişan masa örtüsü modelleri arasında. Hatta eskitme bir masa üzerine hiç bir şey örtmeyip, sadece çiçeklerle hoş bir kombin de yaratabilirsin.
 
Nişan için masa süsleri arasında şamdanların yeri ayrıdır. Eğer nişan mekânı olarak bir düğün salonu ya da otelin balo salonunu kiralayacaksan, alabildiğine gösterişli şamdanlara masa süslemelerinde yer verebilirsin. Unutma mekânın tavan yüksekliği arttıkça, şamdanlarının boyu da aynı oranda artabilir. Tekli şamdan kullanabileceğin gibi, çoklu şamdan da tercih edebilirsin.
 
Nişanlığınla ve nişan mekânındaki diğer süslemelerle uyumlu renklerde nişan masası çiçeği kullanarak, ortamın havasını bir anda değiştirebilirsin. Eğer açık alanda nişan yapıyorsan, özellikle taze mevsim çiçekleri kullanmanı öneriyorum. Nişanın evde ya da başka kapalı bir mekânda olacaksa da yapay çiçeklere yönelebilirsin. Mesela ilkbaharda nişanlanacaksan ve konsept rengin sarı ise sarı papatyalar ve cipso çiçeklerle hoş bir uyum yakalayabilirsin. Sonbaharda bir ev nişanı yapacaksan, pastel tonlarda yapay bir çiçek kullanmanı öneriyorum.
 
Nişan masalarının en güzel süsü pastalardır bana kalırsa. Nişanlarda, davetli sayısı daha az olduğu için, genellikle bir iki katlı pastalar tercih ediliyor. Bir nişan teması belirlediysen, pastanı da o konsepte uygun seçmen gerekecek. Nişan masanı sadece pasta, şekerleme, kek ve kurabiyelerden oluşan bir tatlı masasına dönüştürebilir, konukların aklını başından alabilirsin.
 
Nişan masanı daha da gösterişli hale getirmek istiyorsan, yaratıcılığın sınırı yok. Fon süsleme malzemeleri kullanarak evde bile harikalar yaratabilirsin. Hem bu masa arkası fonlar, çok hoş fotoğraf kareleri elde etmeni sağlayacak, benden söylemesi.
Belirlediğin konsepte ve nişan mekânına göre fon olarak tül, şifon, saten kumaş kullanabileceğin gibi, ip perdeler, aynalar, büyük çerçeveler, dekoratif kapılar da tercih edebilirsin. Dilersen fonu ışıklandırabilir ya da yukarıdan aşağıya çiçekler sarkıtabilirsin.
 
Nişan tepsisi de nişan masanın dekorasyonunda yer alan aksesuarlardan bir diğeridir. Gümüş, aynalı, kütük, kasnak olarak hazırlanabilen tepsilerden nişan masan için uygun olan birini seçerek, tarzını ortaya koyabilirsin.
 
 

etimesgut nisan masa süsleme nisan masa süsleme kiralama etimesgut nisan süslemesi ankara etimesgut kiralama gokyakut organizasyon etimesgut nisan masa süs ve kiralama